SUPER RABATY! Więcej kupujesz, więcej zyskujesz. Rabat na wszystkie meble, akcesoria i AGD. Regulamin promocji.

Kategorie
Wybierz kategorie...

  Stół i krzesła kuchenne to kluczowe wyposażanie strefy jadalnej, która odgrywa bardzo ważną rolę w życiu domowników. To tutaj gromadzą się wszyscy domownicy podczas posiłków, spędzają wspólnie czas i wzmacniają rodzinne więzi. Stół w kuchni pełni różne funkcje, dlatego warto zadbać o jego jakość, by uwzględnić indywidualne potrzeby wszystkich mieszkańców oraz stworzyć przyjazny nastrój.

  Duży wybór nowoczesnych stołów kuchennych

  W naszej ofercie znajduje się wiele stołów kuchennych w przeróżnych rozmiarach i o rozmaitych kształtach. Dzięki temu każdy może wybrać mebel odpowiadający indywidualnym preferencjom. Wybór jest uzależniony wielu czynników, m.in.: wielkością pomieszczenia, liczbą członków rodziny oraz stylem wnętrza.

  • Okrągły stół kuchenny
   Świetnie prezentuje się w kuchni połączonej z dużym salonem jadalnym. Z powodzeniem można go umieścić w samym centrum. Okrągły kształt blatu sprawia, że wszyscy czują się komfortowo. Poza tym jest on bezpieczny dla małych dzieci. Ostre wykończenie blatu stwarza poważne zagrożenie w momencie kolizji malucha z meblem.
  • Prostokątny lub kwadratowy stół w kuchni
   To uniwersalny wybór dla każdej kuchni. Można go ustawić bliżej ściany lub w centrum w zależności od wielkości pomieszczenia. Co więcej, może on również pełnić funkcję blatu roboczego, na którym przygotowuje się posiłki.

  Różne modele dużych i małych stołów do kuchni

  Przed zakupem stołu i krzeseł do kuchni dobrze jest zastanowić się nad ich przeznaczeniem, by zadbać nie tylko o aspekt wizualny, ale również użyteczny. Czy meble będą wykorzystywane wyłącznie podczas konsumpcji? A może będą służyły również do wykonywania obowiązków służbowych, zabawy lub przygotowania potraw? Odpowiedź na powyższe pytania jest kluczowa, jeśli chodzi o podjęcie ostatecznej decyzji zakupowej.

  Stoły z laminowanym blatem wykonuje się płyty wiórowej lub MDF. Są lekkie i łatwe w utrzymaniu czystości. Można je w dowolnym momencie przesuwać, dopasowując tym samym przestrzeń do konkretnej sytuacji. Grubsze płyty są odporne na pęknięcia. Z kolei meble ze szklanym blatem optycznie powiększają część jadalną. Idealnie komponują się z industrialną i nowoczesną aranżacją.

  Wielkość stołu i krzeseł musi być dopasowana do metrażu i użytkowników. Powinno się zachować następujące minimalne odległości podczas ustawiania mebli:

  • 20 cm między jedną a drugą osobą;
  • 70 - 80 cm od ściany;
  • na każdą osobą powinien przypadać fragment blatu o wymiarach 60 × 40 cm;
  • rekomendowana wysokość to 70-76 cm.

  Dzięki tym wskazówkom można precyzyjnie określić wymiary stołu, a następnie dobrać do niego wygodne siedziska, które pozwolą stworzyć wygodną i funkcjonalną kuchnię.

  Stół kuchenny rozkładany — prostota i funkcjonalność

  Rozkładany stolik kuchenny perfekcyjnie sprawdza się w niewielkich apartamentach czy małych pomieszczeniach. Ten praktyczny mebel dedykowany jest szczególnie osobom, które mieszkają w pojedynkę bądź z jednym lub dwoma współlokatorami. Dzięki funkcji składania i rozkładania doskonale sprawdza się w każdej sytuacji. Na co dzień zapewnia swobodę ruchu, natomiast w przypadku niespodziewanej wizyty lub uroczystego posiłku może bez problemu pomieścić większą liczbę biesiadników. W ten sposób goście nie muszą czuć się skrępowani, gdyż każdy ma zapewnioną wolną przestrzeń.

  Stoły kuchenne z synchronicznym systemem rozkładania są niezwykle proste w obsłudze i stabilne. Nowoczesna prowadnica ułatwia rozsuwanie blatu. Wystarczy go delikatnie pociągnąć, by obie części symetrycznie się rozsunęły. Dzięki temu bez trudu można wyciągnąć pozostałe elementy i dostosować długość do ilości osób, które będą wspólnie zasiadać do posiłku.

  Modny stół z krzesłami do kuchni

  Jeśli kuchnia nie jest połączona z innym pomieszczeniem należy wybrać stół i krzesła zapewniające dużą swobodę ruchu. Co więcej, meble nie powinny utrudniać wykonywania codziennych czynności, w tym przygotowywania jedzenia. Niestety nie zawsze można wyposażyć pomieszczenie w długi blat, który ułatwi wykonywanie kuchennych obowiązków. Z tego powodu tak ważną rolę odgrywa stół.

  Najczęściej stół kuchenny z krzesłami jest niewielki, ale zapewnia komfortowe miejsce wszystkim członkom rodziny. Tapicerowane siedziska stanowią gwarancję wygody i zachęcają do dłuższego przebywania w kuchni. Dobrze wyprofilowane ułatwiają utrzymanie prawidłowej postawy ciała, a tym samym korzystnie wpływają na stan zdrowia.

  Nowoczesne modele przyciągają wzrok za sprawą ergonomicznych kształtów i szerokiej palety barw. W zależności od indywidualnego gustu można wybrać różne desenie stołów z krzesłami, które tworzą perfekcyjną całość i zapewniają komfort podczas spożywania posiłków. Oferujemy ciemne, a także jasne odcienie stołów wykonanych z materiałów imitujących drewno, które nienagannie współgrają z metalowymi lub drewnianymi siedziskami.

  Odpowiednio skomponowane wyposażenie strefy jadalnej pozwala stworzyć ciepłą rodzinną atmosferę. Dzięki wspólnej celebracji posiłków dzieci chętnie będą powracać myślami do tych pięknych chwil w dorosłym życiu. Z kolei dorośli mogą przypomnieć sobie sielskie momenty ze swoich lat młodości, kiedy mieszkali wspólnie ze swoimi rodzicami.

  Popularne wyszukania:
  krzesła pokojowe tapicerowane | kanapa rozkładana do przodu | stoły do kuchni | taboret drewniany tapicerowany | tanie fotele pokojowe | dwuosobowe łóżka | komody kuchenne | zlew dwukomorowy | materac na łóżko | witrynki kuchenne