jak-obliczyc-metr-biezacy-mebli-kuchennych
14.04.2021

Jak obliczyć metr bieżący mebli kuchennych?

Zakup mieszkania, budowa domu czy uszkodzone meble to najczęstsze powody, dla których decydujemy się na zakup mebli bieżących.

Pomieszczenie powinno być przytulne i funkcjonalne. Ważne, by każdy element tworzył harmonię. Wtedy wykonywanie codziennych czynności stanie się przyjemniejsze. Niektórzy kupują kuchnię na wymiar, by idealnie dopasować ją do specyfiki wnętrza. Sprawdźmy, jak obliczyć metr bieżący mebli kuchennych i przekonajmy się, czy istnieją alternatywne rozwiązania.

Meble kuchenne na wymiar —  czy ta inwestycja się opłaca?

Urządzenie kuchni, w której będzie zachowana ergonomia, stanowi potężne wyzwanie dla projektantów oraz amatorów, zwłaszcza jeśli układ pomieszczenia jest nietypowy. W wielu sytuacjach zwycięża kompromis pomiędzy tym, co podoba się mieszkańcom, a tym, co jest możliwe do wykonania. Czasem jest to naprawdę trudne.

Aranżując wystrój, trzeba zastanowić się nad doborem sprzętu oraz wzorem mebli, które znajdą się w kuchni. Dobrze, jeśli wnętrze będzie współgrało z designem całego domu. Odpowiednio dobrane akcesoria i dodatki nadadzą indywidualny charakter kompozycji.

Meble kuchenne na wymiar odpowiadają spersonalizowanej wizji. Są starannie wykonane przez rzemieślników, którzy znają się na swoim fachu. Często pomagają im zawodowi designerzy, którzy przygotowują projekt w 100% odpowiadający spersonalizowanej wizji klienta. Decydując się na takie rozwiązanie, często trzeba liczyć się długim terminem realizacji i wysokimi kosztami.

Cena kuchni na wymiar

Zakup mebli kuchennych na indywidualne zamówienie sprawia, że kupujący czują się wyjątkowo. Są przekonani, że w ten sposób spełniają swoje marzenia. Otrzymują produkt, o którym śnili. Dzięki takiemu rozwiązania pomieszczenie staje się modne i funkcjonalne. Zachwyca wyglądem. Staje się prawdziwym powodem do dumy dla każdej pani domu, które chętnie prezentuje wnętrze swoim gościom.

Aby zamówić kuchnię na wymiar, można skorzystać z oferty architekta wnętrz, który wsłucha się w potrzeby zleceniodawcy, a następnie przygotuje wizualizację wyposażenia w specjalnym programie komputerowym. Za taką usługę trzeba zapłacić kilka tysięcy złotych.

Można też samodzielnie wykonać projekt i poszukać firmy, która wykona meble. Dzięki temu można zaoszczędzić sporą kwotę pieniędzy. Takie zadanie można powierzyć rzemieślnikowi lub przedsiębiorstwu, które świadczy tego typu usługi. Tutaj koszt zależy od wielkości i ilości szafek, a także rodzaju sprzętu czy komponentów, na które zdecyduje się klient. Cena takiego projektu oscyluje od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy.

Niektórzy producenci mebli do kuchni oferują również meble na wymiar. W tym wypadku nie są to spersonalizowane stylizacje. Każdy zainteresowany może tutaj znaleźć opcję, która spełni jego oczekiwania. W tym wypadku cena oscyluje zazwyczaj od kilku do kilkunastu tysięcy.

Jak obliczyć metr bieżący mebli kuchennych i do czego jest to potrzebne?

Każda osoba, która decyduje się na zakup mebli na specjalne zamówienie, powinna rozróżniać dwa istotne pojęcia: metr kwadratowy mebli kuchennych na wymiar oraz metr bieżący. Dlaczego jest to tak ważne? Właściwie zrozumienie tych sformułowań wpływa na ostateczny koszt realizacji zlecenia. Metr bieżący to metr mebli. Nie uwzględnia się tu takich parametrów jako szerokość czy grubość płyty meblowej. Warto podkreślić, że wyliczenie ceny za taką jednostkę pomiarową jest praktycznie niemożliwy.

Co ostatecznie decyduje o końcowej cenie mebli kuchennych na wymiar?

Aby wykonać meble kuchenne na wymiar, trzeba dopasować wiele elementów, które wpłyną na użyteczność pomieszczenia. Warto wspomnieć tutaj m.in. o:

Często dodaje się również koszt transportu lub montażu. Wybór kolorystyki oraz komponentów wpływa na wygląd aranżacji i jej charakter. Np. fronty z połyskiem okazale prezentują się w nowoczesnych pomieszczeniach.

Warto zwrócić także uwagę na typ uchwytów czy inne udogodnienia: kosze cargo, system cichego domyku, przeszklenia...  Wspomniane wyżej kosze ułatwiają przechowywanie garnków czy pojemników na żywność sypką. Dzięki nim łatwiej zorganizować przestrzeń. W największym stopniu cenę kuchni podnosi sprzęt AGD.

Modułowe meble do kuchni —  alternatywa dla tradycyjnej kuchni na wymiar

Kolekcje mebli modułowych do kuchni to propozycja dla osób, które w krótkim czasie chcą umeblować kuchnię. Wystarczy wybrać design, który odpowiada indywidualnym preferencjom, a następnie dopasować ilość elementów i urządzenia kuchenne.

Kuchnie tego typu nie odbiegają jakością od standardowych mebli wykonywanych na zamówienie. Mogą okazać nieco tańsze ze względu na optymalizację kosztów produkcji. Odpowiednio pielęgnowane służą użytkownikom przez wiele lat. W niektórych sklepach można skorzystać również z porady projektantów lub poprosić o bezpłatną wizualizację.

Podsumowanie: Jak obliczyć metr bieżący mebli kuchennych?

Metr bieżący mebli kuchennych wskazuje na długość szafek ustawionych w ciągu. Nie uwzględnia ich głębokości ani indywidualnej szerokości. Warto znać jego wartość, aranżując kuchnię. Meble kuchenne na wymiar ułatwiają stworzenie spersonalizowanego wnętrza, w którym zasady ergonomii są perfekcyjnie zachowane. Często wiążą się z długim terminem oczekiwania i wysokimi kosztami. Z tego powodu wiele osób decyduje się na zakup mebli modułowych.

Popularne wyszukania:
materac lateksowy 180 x 200 | narożniki łódź | łóżko pojedyncze rozkładane | półka nad biurko | wieszak z lustrem do przedpokoju | kuchnie zestawy | stoliki rtv narożne | wersalki | gabinet biurowy | stoły do kuchni

Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji odnośnie plików cookies znajdziesz w Polityce Prywatności