SUPER RABATY! Więcej kupujesz, więcej zyskujesz. Rabat na wszystkie meble, akcesoria i AGD. Regulamin promocji.

stojak-na-buty-czy-szafka-na-buty--co-wybrac
21.04.2021

Stojak na buty czy szafka na buty – co wybrać?

Stojak na buty czy szafka na buty? Co wybrać, by stworzyć efektowny przedpokój, który stanie się prawdziwym powodem do dumy dla gospodarzy?

Stojak na buty czy szafka na buty? Co wybrać, by stworzyć efektowny przedpokój, który stanie się prawdziwym powodem do dumy dla gospodarzy? Na który wariant się zdecydować, aby stworzyć funkcjonalne wnętrze? W poniższym artykule podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, żeby zadbać o komfort domowników oraz gości.

Brak wystarczającej ilości miejsca sprawia, że większość z nas nie może sobie pozwolić na wydzielenie specjalnego pomieszczenia, które będzie pełniło funkcję garderoby. Z tego powodu przechowywanie butów w korytarzu okazuje się koniecznością. Pomieszczenie dużej ilości obuwia może okazać się kłopotliwe, dlatego niezbędny okazuje się w tej sytuacji funkcjonalny schowek.

Stojak na buty – otwarty czy zamknięty?

Stojaki na buty są produkowane z różnorodnych materiałów. Różnią się między sobą wielkością, budową czy kolorem. Na rynku są dostępne modele wykonane m.in. z:

  • metalu,
  • naturalnego drewna,
  • płyty meblowej,
  • rattanu.

Niektóre z nich są minimalistyczne, pozbawione dodatkowych funkcjonalności, inne z kolei są wyposażone np. w siedzisko. Miejsce przeznaczone do siedzenia ułatwia zmianę obuwia i zapobiega zawrotom głowy, a także upadkom. To idealne rozwiązanie dla rodzin z małymi dziećmi oraz seniorów.

Wśród stojaków są dostępne produkty z otwartymi półkami oraz z zamknięte. Te drugie chronią buty przed zakurzeniem czy przypadkowym uszkodzeniem. Zamknięty schowek jest szczególnie pożądany, jeśli w domu przebywają zwierzęta lub maluchy.

Stojaki na buty – bogactwo ofert

Producenci stojaków na buty oferują różne modele, dzięki czemu łatwiej jest znaleźć wzór odpowiadający specyfice wnętrza. Ciekawym rozwiązaniem są stojaki wyposażone w teleskopowe składane regały oraz stojaki obrotowe. Niektóre produkty cechuje elastyczność konstrukcji. Można samodzielnie ustalić ilość półek przez dołożenie bądź zdjęcie wybranych elementów.

Do wyboru również schowki na buty przypominające organizery. Można je zawiesić na drzwiach lub na ścianie. Niestety w tym wypadku przechowanie niektórych butów może okazać się kłopotliwe, szczególnie w przypadku obuwia zimowego.

Część stojaków jest wyposażona w prawidła, które utrzymują nienaganny kształt obuwia. Dzięki nim wysuszenie przemoczonych butów staje się łatwiejsze. W ten sposób można uchronić ulubioną parę przed deformacją. Na uwagę zasługują również stojaki wyposażone w ociekacz. Funkcjonalny dodatek chroni podłogę przed przemoczeniem oraz zapobiega powstaniu kałuży w korytarzu. To akcesorium idealnie sprawdza się w okresie jesienno-zimowym.

Wąski stojak na buty – idealny do małego przedpokoju

Niewielki hol to często zmora mieszkańców bloku. Mały metraż stanowi ogromne wyzwanie aranżacyjne. W tym wypadku doskonale sprawdzi się wąski stojak na buty. Niewielki schowek ułatwi przechowanie obuwia codziennego, a także zapewni komfort gości. Dzięki niemu pomieszczenie będzie czyste i świetnie zorganizowane.

Nad stojakiem warto zawiesić wieszak na ubrania wyposażony w półkę. Będzie można na niej przechować parasolki, czapki, szaliki oraz rękawiczki. Jeśli wystarczy miejsca, dobrze jest umieścić obok lustro. Zwierciadło pomoże zadbać o odpowiedni wygląd, poprawić ewentualne mankamenty stylizacji i optycznie powiększy wnętrze.

Metalowy stojak na buty – doskonały do loftowych wnętrz

Metalowy stojak na buty z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom loftowych aranżacji. Minimalistyczne wzornictwo podkreśla estetykę wnętrza. Na metalowych półkach zmieści się sporo par butów. Dodatkowo niektóre modele są wyposażone w drewnianą półkę, która może służyć również jako siedzisko. Stylowy mebel idealnie prezentuje się na tle ściany z czerwonej cegły.

Jeżeli pozwala na to metraż, warto zainwestować w słupek z lustrem i panel z wieszakami. Dzięki temu w korytarzu będzie można przechować elementy sezonowej garderoby oraz drobne przedmioty, np. torby na zakupy czy notes z długopisem.

Stojak na buty z siedziskiem – łatwy w czyszczeniu

Stojak na buty wyposażony w siedzisko to ciekawy element wystroju korytarza niezależnie od metrażu. Niektóre modele mają dodatkowy schowek pod siedziskiem, w który umożliwia jeszcze lepszą organizację pomieszczenia. Nowoczesna tapicerka jest łatwa w utrzymaniu czystości. By przedłużyć jej żywotność, warto ją raz w tygodniu odkurzyć. Nadmiar pyłu sprawia, że kolory stają się mniej intensywne, a z czasem mebel traci swój pierwotny blask.

Większość tkanin meblowych dostępnych na rynku jest powleczona specjalną powłoką, która zwiększa odporność materiału na zabrudzenia. Świeże plamy można szybko usunąć z pomocą zwilżonej szmatki. Błyskawiczna reakcja pozwala zaoszczędzić sporo czasu i minimalizuje stres związany ze sprzątaniem.

Podsumowanie: Stojak na buty czy szafka na buty – co wybrać?

Stojak na buty to element wyposażenia wnętrz, który powinien się znaleźć w każdym domu. Prosty model może służyć do przechowania obuwia dziennego, z kolei tradycyjna szafka na buty pomieści obuwie sezonowe. W ten sposób wszystkie buty domowników znajdą się w jednym miejscu, a goście poczują się komfortowo. W korytarzu warto umieścić również wieszak na ubrania z półką, siedzisko oraz lustro. W ten sposób powstania ergonomiczna aranżacja, która zagwarantuje wygodę i bezpieczeństwo.

Popularne wyszukania:
szafka na buty wisząca | kuchnie meble kuchenne | szafki łazienkowe wiszące | szafeczka łazienkowa | komoda biała | jastrzębie meble | fotel rozkładany z funkcją spania | jonatan kwidzyn | łazienka meble | wąskie szafy