konsola-kominkowa-ravia-w-swiatecznym-wydaniu--idealna-do-salonu-i-firmy
22.11.2022

Konsola kominkowa Ravia w świątecznym wydaniu — idealna do salonu i firmy

Świąteczna konsola kominkowa Ravia nada aranżacji bożonarodzeniowy charakter. Pięknie ozdobiony kominek pozwoli nam znów poczuć się jak dziecko i czerpać prawdziwą radość z wigilijnego wieczoru oraz świąt. Podpowiadamy, jak ją ozdobić, by stworzyć odpowiedni nastrój w domu i w firm

Świąteczna konsola kominkowa nie tylko w domu jednorodzinnym

O kominku marzy wielu z nas. Na szczęście brak domu jednorodzinnego nie stanowi już żadnej przeszkody, by spełnić to marzenie. Na rynku istnieją biokominki oraz modele elektryczne, które można zainstalować praktycznie w każdym wnętrzu. Dzięki nim bożonarodzeniowa atmosfera zagości na dobre w naszych czterech kątach. Od teraz kominek może na dobre zagościć w recepcji, gabinecie, restauracji czy kawiarni.

Jak ozdobić konsolę kominkową na Boże Narodzenie?— kilka wskazówek

Dekorując konsolę kominkową, zachowajmy umiar w doborze kolorów. Nadmiar barw sprawi, że stylizacja będzie wyglądała kiczowato. 3-4 barw to absolutne maksimum. Do najpopularniejszych należą: czerwony, biały, niebieski, złoty oraz srebrny.

Jeśli zdecydujemy się na więcej elementów w tym samym odcieniu, zadbajmy o to, żeby różniły się one fakturą. Dzięki temu stylizacja będzie się prezentować naprawdę efektownie. Taki wystrój na pewno zwróci na siebie uwagę gości.

Kolejną istotną kwestią jest kompozycja. W tym wypadku istnieje kilka metod, m.in.:

  • litera A — wierzchołek w tym przypadku stanowi lustro zawieszone nad konsolą albo stroik;
  • dwie wieże — po bokach umieszczamy najwyższe elementy;
  • trzy słupki — po bokach oraz w centrum umieszczamy wyższe dekoracje; taki układ umożliwia rozmieszczenie większej liczby ozdób.

Jak udekorować konsolę kominkową na święta?

Po bokach konsoli możemy ustawić np. dwa wazony, w których umieścimy bukiety zrobione z gwiazdy betlejemskiej oraz ostrokrzewu. Między nimi powinny się znaleźć elementy dopełniające. Mogą to być pędy derenia, kula śnieżna lub inne figurki, świąteczne kubki czy napis „Merry Christmas”. Mile widziane są też latarenki.

Poszczególne elementy dekoracyjne powinny być ułożone nieregularnie. Wiele osób popełnia błąd, ustawiając je w jednym miejscu. Wysunięcie jednej dekoracji na do przodu doda głębi całej stylizacji.

Zwróćmy uwagę na wysokość ozdób. Świeczki ustawmy na różnej wysokości. W tym celu możemy wykorzystać świecznik albo niewielkie pudełka (np. na cukierki). Dopuszczalne jest też ustawienie trzech identycznych elementów w jednej linii.

Jeśli blat konsoli jest bardzo wąski, możemy o niego oprzeć ramki w różnych rozmiarach. Dobrym pomysłem jest też ułożenie prezentów w stos i położenie ich przed kominkiem niedaleko choinki.

„Mniej, znaczy więcej”. To jedna z zasad, o której bezwzględnie należy pamiętać. Kluczem udanej dekoracji świątecznej konsoli kominkowej jest prostota. Zbyt duża ilość barw, małych elementów czy wzorów sprawia wrażenie bałaganu. Taka przestrzeń wygląda kiczowato. Minimalistyczny wystrój pozytywnie wpłynie na wizerunek gospodarzy oraz marki.

Dekorowanie konsoli kominkowej Ravia na święta — o czym warto jeszcze pamiętać?

Decydując się na zakup konsoli kominkowej Ravia, warto zawiesić nad nią lustro dekoracyjne lub obraz. W trakcie montażu należy zachować odstęp między blatem a elementem ozdobnym. Dzięki temu będziemy mogli postawić na nim wysoki wazon czy świecznik. Będzie nam też łatwiej wyznaczyć główną oś kompozycji.

Jak ozdobić konsolę kominkową Ravia na święta Bożego Narodzenia?

Do dekoracji konsoli kominkowej przydadzą się m.in.:

  • bombki,
  • girlandy,
  • światełka,
  • skarpety,
  • gnomy.

Do girlandy warto wpleść światełka choinkowe. Przyczepmy ją w taki sposób, żeby spływała po bokach, aż do podłogi. Uroku doda jej sztuczny śnieg, który wprowadzi do salonu zimowy, świąteczny klimat. Na konsoli możemy nierównomiernie ustawić latarenki lub świece w różnych rozmiarach, a między nimi rozłożyć różnej wielkości kolorowe bombki. Całość uzupełnią gnomy Merry podświetlane światłem LED.

Dekoracja konsoli Ravia powinna być spójna z pozostałymi elementami wystroju. Jeśli choinka kapie złotem, migocze oraz lśni, niech kominek wygląda identycznie. Do dekoru możemy włączyć też szyszki, gałązki czy mech, które doskonale współgrają z zielenią świątecznego drzewka.

Świąteczna konsola kominkowa Ravia w stylu skandynawskim

Świąteczna konsola kominkowa w restauracji czy kawiarni stworzy niezwykłą atmosferę, która z pewnością przyciągnie wielu klientów. Przytulne klimatyczne wnętrze stanie się idealnym miejscem nie tylko na randkę, ale również na firmowe spotkanie opłatkowe. Dzięki temu można wyróżnić się na rynku oraz poprawić grudniowy bilans.

Skandynawskie aranżacje cechuje minimalizm, naturalność oraz prostota. Obok kominka warto postawić drewno, a konsolę udekorować zieloną girlandą i czerwonymi elementami. Mogą to być np. świece, kokardy, bombki czy gwiazda betlejemska w doniczce. W tej wersji mile widziane są naturalne dekoracje: suszone owoce, szyszki, patyki…

Podsumowanie: Konsola kominkowa Ravia w świątecznym wydaniu — idealna do salonu i firmy

Ciekawym pomysłem na ozdobę konsoli kominkowej oraz kominka jest zawieszenie wieńca bożonarodzeniowego nad blatem. Jeśli wyżej znajduje się lustro, koniecznie ozdóbmy je światełkami choinkowymi. Do konsoli przymocujmy świąteczne skarpety, a na meblu umieśćmy dekoracyjne figurki bożonarodzeniowe. Nie przesadzajmy jednak z ich ilością.

Przed świętami konsolę możemy udekorować wieńcem adwentowym. Do wazonu możemy włożyć gałązki świerku oprószone sztucznym śniegiem. Z drugiej strony ustawmy np. różnej wielkości choinki. Minimalistyczny wystrój umili nam czas oczekiwania na Boże Narodzenie.

Popularne wyszukiwania:
regał biurowy | meble koszalin | meble płock | pokoju młodzieżowego | sklep meblowy płock | duża szafa z lustrem | kanapa do salonu rozkładana | meble do jadalni | komody białe lakierowane | stolik rozkładany i podnoszony

Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji odnośnie plików cookies znajdziesz w Polityce Prywatności