SUPER RABATY! Więcej kupujesz, więcej zyskujesz. Rabat na wszystkie meble, akcesoria i AGD. Regulamin promocji.

jak-wygodnie-zaprojektowac-kuchnie--zobacz-nasz-planer-3d
25.05.2021

Jak wygodnie zaprojektować kuchnię? – Zobacz nasz Planer 3d

Jak wygodnie zaprojektować kuchnię?

To jedno z pytań, które zadają sobie osoby budujące dom jednorodzinny, wprowadzające się do nowego mieszkania lub planujące remont tego pomieszczenia. Dobrze zorganizowana przestrzeń ułatwia przygotowywanie posiłków, serwowanie dań oraz przechowywanie zapasów, naczyń czy sprzętu kuchennego. Intuicyjny program do projektowania Planer 3d pomoże stworzyć funkcjonalną aranżację.

Projekt kuchni – bezpłatny program Planer 3d rozwiąże wiele trudności

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym gospodarstwie domowym. Bez niej o życie stałoby się o wiele trudniejsze. Miejsce, w którym można gotować, piec ciasta lub spożywać posiłki wzmacnia więzi rodzinne i przyjacielskie. Często zdarza się, że goście wolą spędzić czas właśnie tutaj zamiast w salonie. Z tego powodu warto zadbać o jej wygląd.

Przestrzeń powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb domowników. W niektórych sytuacjach okazuje się to trudnym zadaniem, szczególnie przy małym nieustawnym metrażu w bloku. Jeśli nie możemy sobie pozwolić na wybór lokalizacji, trzeba maksymalnie wykorzystać każdy centymetr, by zachować swobodę w poruszaniu się i ergonomię pracy.

Aby zminimalizować ryzyko błędów aranżacyjnych, warto skorzystać z darmowych programów do projektowania kuchni. Z pomocą Planera 3D można precyzyjnie odwzorować wnętrze, rozplanować układ szafek oraz sprzętu AGD, a także wybrać czy zamówić meble bez wychodzenia z domu. To szybki i prosty sposób, by urządzić ergonomiczne pomieszczenie, ograniczyć stres związany z podjęciem złych decyzji oraz zaoszczędzić pieniądze.

Projektowanie kuchni – co powinien uwzględniać plan zagospodarowania wnętrza?

Przed przystąpieniem do projektowania kuchni, dobrze jest sobie odpowiedzieć na kilka pytań:

  • Jakie urządzenia AGD koniecznie muszą się pojawić we wnętrzu?
  • Czy ma to być sprzęt AGD pod zabudowę, czy wolnostojący?
  • Jaki styl ma dominować w wystroju?
  • Jakie materiały wykorzystamy do wykończenia i dekoracji?

W ten sposób łatwiej dopasować elementy wyposażenia. Sprecyzowanie swoich potrzeb oraz upodobań znacznie skraca czas przygotowania projektu. To pierwszy krok, by całe przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem.

Każda kuchnia dzieli się na kilka stref roboczych. Muszą one zostać prawidłowo zaprojektowane, aby wykonywanie codziennych czynności stało się przyjemniejsze. Niezależnie od metrażu we wnętrzu musi się znaleźć 5 stref:

  • zapasy – miejsce na lodówkę lub chłodziarko-zamrażarkę,
  • przechowywanie – szafki górne i dolne na naczynia,
  • zmywanie, sprzątanie – przestrzeń dla zlewu, zmywarki czy koszów na śmieci,
  • przygotowywanie posiłków – blaty kuchenne, w dużej kuchni może się pojawić również wyspa kuchenna,
  • gotowanie – piekarnik, płyta kuchenna oraz kuchenka mikrofalowa.

Taka kolejność, zgodnie z ruchem wskazówek zegara, obowiązuje dla osób praworęcznych. Z kolei ludzie leworęczni powinni zaplanować powyższe obszary w odwrotnej kolejności.

Najważniejszą zasadą w projektowaniu kuchni jest tzw. trójkąt roboczy. Reguła ta określa odległości, które powinny dzielić zlewozmywak od lodówki i pieca z piekarnikiem. Dostosowanie się do poniższych wytycznych pozwala znacznie skrócić czas przygotowywania posiłków, ograniczając liczbę zbędnych kroków. I tak:

  • odstęp między lodówką i zlewem powinien wynosić od 120 do 210 cm,
  • wielkość przestrzeni między lodówką a kuchenką waha się od 120 do 270 cm,
  • idealny obszar między zlewozmywakiem i kuchenką ma od 120 do 210 cm, w małej kuchni przyjmuje się minimum 90 cm.

Dodatkowo należy pamiętać, by chłodziarka i płyta kuchenna znajdowały się daleko od okna. Lodówkę ustawia się daleko od piekarnika i pieca, by urządzenie mogło prawidłowo spełniać swoją funkcję.

Aranżacja małej kuchni 4m2

Aranżacja małej kuchni o powierzchni 4m2 wymaga kompromisów, by zachować zasady ergonomii we wnętrzu. Przy takim metrażu warto wykorzystać ściany. Doskonale sprawdzą się w tej sytuacji szafki ścienne oraz półki. Na blacie kuchennym powinno się znaleźć, jak najmniej sprzętu, żeby wizualnie odciążyć wystrój. Nadmiar elementów sprawi, że pomieszczenie wyda się zabałaganione na pierwszy rzut oka. Brak ładu obniża nastrój i wzmaga stres.

W małej kuchni lepiej postawić na jasne neutralne barwy. Dotyczy barwy ścian oraz mebli. Można ją urządzić np. w stylu skandynawskim lub w prowansalskim. Dobrze będą tu wyglądać odcienie bieli, beżu czy szarości. Odważniejsi mogą wybrać grafitowe wstawki, które podkreślą głębię.

Podsumowanie: Jak wygodnie zaprojektować kuchnię? – Zobacz nasz Planer 3d

Stworzenie projektu kuchni w autorskim programie Bodzio Planer 3D może okazać się ciekawą przygodą. Łatwy interfejs umożliwia zaaranżowanie dowolnej przestrzeni w kilku prostych krokach. Przed przystąpieniem do planowania pomieszczenia, trzeba je dokładnie wymierzyć i zastanowić się nad efektem, który chcemy uzyskać. Możliwość dopasowania konkretnych mebli oraz sprzętu ułatwia zapoznanie się z bogatym asortymentem. Wybór urządzeń i właściwej kolekcji przyspieszy realizację całego projektu. Powodzenia.

Popularne wyszukania:
sklep meblowy bytom | wyposażenie salonu | amerykanka 2 osobowa | meble biurowe biurka | pólki ścienne | wersalki do spania | materace do łóżek | szafka na buty przedpokój | wersalki | meble do jadalni