SUPER RABATY! Więcej kupujesz, więcej zyskujesz. Rabat na wszystkie meble, akcesoria i AGD. Regulamin promocji.

jak-wybrac-aneks-kuchenny
04.10.2021

Jak wybrać aneks kuchenny?

Jak wybrać aneks kuchenny, by stworzyć ergonomiczną przestrzeń, w której zapewnimy wysoki poziom komfortu domownikom, a także gościom? Przed tym dylematem stają najczęściej właściciele niewielkich lokali mieszkalnych, w których brakuje miejsca na stworzenie oddzielnych pomieszczeń.

Aneks kuchenny z salonem – o czym trzeba pamiętać?

Projektując aneks kuchenny z salonem, pamiętajmy o wydzieleniu poszczególnych stref. Wtedy będzie nam łatwiej rozplanować układ poszczególnych elementów wystroju, a także dopasować meble oraz dodatki do wnętrza. Meble wypoczynkowe, komoda czy stół możemy wykorzystać jako granicę między miejscem służącym do relaksu i przestrzenią, w której będziemy przygotowywać posiłki. Wystarczy, że w odpowiedni sposób obrócimy narożnik czy szafkę, a wszystko stanie się jasne, gdzie co się znajduje.

Wydaje się, że najbardziej funkcjonalnym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie zakup stołu. Najlepiej zdecydować się na model rozsuwany, np. ławostół z funkcją regulacji wysokości. W ten sposób zyskamy mebel, który z łatwością dopasujemy do każdej sytuacji. Rozsuwany blat przyda się podczas wizyty gości. Dzięki niemu zapewnimy komfort wszystkim zebranym podczas spożywania posiłków oraz rozmów. Na co dzień mebel można złożyć, by zyskać więcej miejsca.

Ciekawym pomysłem może okazać się wyspa kuchenna. Będzie ona pełnić jednocześnie funkcję blatu roboczego, schowka oraz stołu. Z jej pomocą ochronimy meble tapicerowane przeznaczone do salonu przed zabrudzeniem. Na taki wariant decyduje się sporo osób dysponujących niewielkim metrażem.

Mały aneks kuchenny – inspiracje

Mały aneks kuchenny stanowi prawdziwe wyzwanie. Niektórzy właściciele apartamentów czy kawalerek stawiają niewysoką ściankę, która wyznacza granicę pomiędzy salonem i kuchnią oraz pomaga w ukryciu bałaganu przed niezapowiedzianymi gośćmi. Na murku możemy ustawić kolorowe doniczki z ziołami lub słoiczki na przyprawy czy pojemniki do przechowywania sypkiej żywności. Będą one pięknie dekorować wnętrze, a także ułatwią przygotowywanie posiłków.

Jeżeli dysponujemy wnęką w przedpokoju, w której ma się pojawić aneks kuchenny, warto zastanowić się nad zabudową sięgającą sufitu. W ten sposób maksymalnie wykorzystamy przestrzeń i zyskamy dodatkowe schowki. Będzie nam łatwiej zmieścić naczynia, sprzęt AGD i artykuły spożywcze w jednym miejscu.

Co warto zakupić do małego aneksu kuchennego?

Aneks kuchenny, niezależnie od jego wielkości, trzeba zaprojektować zgodnie z zasadami ergonomii. Warto go wyposażyć w niezbędny sprzęt AGD, który zapewni komfort życia codziennego. Asortyment niewielkich urządzeń kuchennych jest dość spory. Każdy powinien tu znaleźć coś dla siebie.

Pod blatem kuchennym możemy zamontować niewielką lodówkę wyposażoną w zamrażalnik. Zamiast tradycyjnej mikrofalówki możemy zakupić wielofunkcyjny piekarnik lub wybrać model umożliwiający pieczenie. Doskonale sprawdzi się też niepełnowymiarowa kuchenka. W ten sposób będziemy mogli serwować różnorodne dania. Jeśli wystarczy miejsca, możemy zdecydować się na wąską zmywarkę. Obowiązkowym elementem wyposażenia jest też zlew, w tym przypadku najlepiej jednokomorowy. Aby ograniczyć rozprzestrzenianie się zapachów oraz oparów, warto zaopatrzyć się w okap, który pochłonie parę wodną, tłuszcze i różnorodne aromaty.

Pamiętajmy o złotej zasadzie wnętrzarskiej. Zarówno w kuchni, jak i w aneksie obowiązuje reguła trójkąta roboczego. Zgodnie z nią zlewozmywak, lodówka i kuchenka powinny znajdować się blisko siebie. Dzięki temu ograniczmy czas przygotowywania posiłków. Zaoszczędzone minuty możemy przeznaczyć na odpoczynek. Ważny jest również blat roboczy. Zbyt mała ilość miejsca utrudnia wykonywanie wielu czynności.

Jakie meble będą idealne do aneksów kuchennych?

Wiele zależy od tego, na jaką zabudowę się zdecydujemy. Możemy zdecydować się na ustawienie zabudowy na jednej ścianie lub na wariant narożny. Z pewnością powinny się tu znaleźć stojące szafki kuchenne. Zamiast wiszących modeli możemy zamontować półki, które optycznie powiększą aneks. Minusem takiego rozwiązania jest zmniejszenie ilości schowków. Zwolennicy klasycznych aranżacji powinni zakupić wiszące szafki kuchenne lub wysoką zabudowę, w której zostanie umieszczony sprzęt kuchenny.

Podsumowanie: Jak wybrać aneks kuchenny?

Projektowanie aneksu kuchennego może okazać się ekscytującą przygodą. Duży wybór wyposażenia kuchni umożliwia stworzenie funkcjonalnej i eleganckiej aranżacji w wybranym stylu wnętrzarskim. Wygodna oraz prawidłowo wyposażenia przestrzeń poprawi samopoczucie domowników. Atrakcyjne wnętrze przyjemni chwile spędzone w domowe zaciszu, a także zachęci do samodzielnego przygotowywania potraw. W takim miejscu z łatwością rozwiniemy kulinarny talent. Przemyślany układ ułatwi nam codzienną organizację i ułatwi utrzymanie porządku.

Popularne wyszukania:
stół w kuchni | stół kuchenny rozkładany | narożnik jednoosobowy | ławostoły rozkładane | tanie szafki nocne do sypialni | szafka z siedziskiem | szafka narożna | ławy do pokoju | szafeczka na buty