jak-usunac-naklejki-z-mebli
14.04.2021

Jak usunąć naklejki z mebli?

Kolorowe naklejki z bohaterami bajek na meblach często goszczą w dziecięcych pokojach.

Kolorowe naklejki z bohaterami bajek na meblach często goszczą w dziecięcych pokojach. Maluch chętnie umieszczają je na frontach szafek. Niestety szybko się nimi nudzą. Z czasem ich widok szpeci pomieszczenie. Stare naklejki trudno oderwać komody. Bardzo często zostają po nich nieestetyczne brudne ślady. Sprawdźmy, jak usunąć naklejki z mebli, aby klej zniknął błyskawicznie.

Naklejki na meblach — jak je usunąć?

Odrywanie naklejek z mebli sprawia wiele trudności. Często na szafie lub biurku pozostaje klej bądź kawałki papieru. Pierwszy z nich jest najbardziej problematyczny.  Nieumiejętne ściąganie brudnej warstwy może doprowadzić do uszkodzenia mebli. Zdrapywanie paznokciami, plastikowym nożem czy pilnikiem nie jest dobrym pomysłem. Co zatem zrobić, by się ich pozbyć na zawsze bez żadnych strat?

Niektórzy korzystają ze środków, które rozpuszczają smary oraz kleje. Silne substancje chemiczne świetnie sprawdzają się podczas prac budowlanych. Do naklejek używa się innego spoiwa. Produkty tego typu również wyrządzają szkody. Niszczą powłokę mebli pokojowych.

Na rynku można znaleźć także środki, które rozpuszczają klej. Warstwa spoiny pod wpływem reakcji chemicznej odchodzi od frontu bądź korpusu szafy. Brud można wyczyścić za pomocą szorstkiej gąbki. Wystarczy lekko przetrzeć, by ślady zniknęły. Wydaje się, że jest najlepsze rozwiązanie, jeśli chcemy wykorzystać rozpuszczalnik. Przed przystąpieniem do sprzątania, koniecznie trzeba się zapoznać z instrukcją. Dzięki temu zyskamy pewność, że wszystko dobrze się skończy.

Jak usunąć naklejkę z biurka domowymi sposobami?

Aby trwale pozbyć się naklejek z mebli, warto zastosować stare sprawdzone sposoby. Takie rozwiązanie gwarantuje sukces, pozwala zaoszczędzić pieniądze i redukuje stres. Ekologiczne triki są bezpieczne dla zdrowia i życia. Przed przystąpieniem do prac porządkowych trzeba  zwrócić uwagę na typ powierzchni. Poniżej lista produktów, które usuną problem na zawsze.

Sposób nr 1: tłuszcz

Tłuszcz skutecznie zwalcza resztki naklejek na meblach. W tym celu można użyć olej rzepakowy, majonez, margarynę lub masło.  Brudne miejsce trzeba posmarować i odstawić na pół godziny. W tym czasie klej odejdzie od biurka. Po 30 minutach wystarczy zwilżyć ścierkę w ciepłej wodzie i mocno potrzeć. Po chwili ślady znikną.

W jakim przypadku ten trik jest skuteczny? Ta metoda sprawdza się w przypadku okleiny oraz naturalnego drewna pokrytego warstwą lakieru bądź oleju. W przypadku pozostałych mebli trzeba dodatkowo użyć środka odtłuszczającego, a potem wszystko zmyć ciepłą wodą.

Sposób nr 2: suszarka do włosów

To propozycja dla osób, które chcą usunąć całą naklejkę z mebli. Po włączeniu suszarki do włosów należy przez 4-5 minut ogrzewać miejsce. Dzięki temu klej się wysuszy i będzie można oderwać papier. Później można wykorzystać jeden z trików do wyczyszczenia spoiny.

Jak usunąć naklejki z mebli pokojowych w 1 minutę?

Samo usunięcie naklejki jest bardzo proste. Wystarczy zerwać papier. Trudniej pozbyć się zabrudzeń po kleju. Najprostszym rozwiązaniem jest użycie zmywacza do paznokci. W ten sposób można w kilkadziesiąt sekund pozbyć się problemu. Taka technika jest obarczona potężnym ryzykiem. Środek tego typu może spowodować szkody, np. rozpuścić lakier lub zmienić kolor okleiny. W tym wypadku lepiej przetestować ten trik w niewidocznym miejscu, by zyskać pewność, że nic złego się nie stanie.

Zmywacz do paznokci można zastąpić benzyną ekstrakcyjną bądź terpentyną. Obie substancje perfekcyjnie rozpuszczają parafinę, tłuszcz, a także klej. Wacik nasączony jednym z tych środków wystarczy, by usunąć ślady po kleju.

Drewniane meble najlepiej czyścić ciepłą wodą. Jest to czasochłonne zajęcie, ale bezpieczne. Raz na jakiś czas, dobrze jest przetrzeć szafkę suchą szmatką. To pozwala sprawdzić, czy spoiwo zostało w pełni usunięte.

Jak jeszcze można odkleić naklejkę?

Ciekawym sposobem na walkę z klejem od nalepek jest para wodna. W tym celu można wykorzystać żelazko wyposażone w taką funkcję, odkurzacz parowy czy myjkę do szyb. Strumień pary sprawi, że naklejki same odejdą od mebli po kilku minutach.

Na uwagę zasługuje również gumka myszka, którą pamiętamy ze szkolnych lat. Jak się okazuje, potrafi ona nie tylko zmazać ołówek, ale również usunąć zabrudzenia po kleju. Meble są przy niej bezpieczne.

Podsumowanie: Jak usunąć naklejki z mebli?

Jak usunąć naklejki z mebli? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców. Dzieci chętnie umieszczają naklejki ulubionych bohaterów na szafie, komodzie czy biurku. Zachwycają się nimi przez kilka dni. Później zauroczenie mija. Próbują ją usunąć samodzielnie lub zapominają o niej. Z czasem papier traci swoją świetność i szpeci wnętrze. Jak postąpić w takiej sytuacji? Istnieje na to kilka sprawdzonych trików.

Pozbycie się kleju z mebli wymaga cierpliwości, a także doboru odpowiedniej metody. Najlepiej w tym momencie sięgnąć do domowych taktyk walki z brudem. Są to najtańsze rozwiązania. Wbrew pozorom nie zajmują aż tak wiele czasu. Doskonale sprawdza się tutaj ciepłe woda, suszarka do włosów oraz wszelkiego rodzaju tłuszcze. Czasem konieczne jest użycie środka odtłuszczającego. Dzięki tym sposobom sprzątanie staje się przyjemnością. Zyskujemy 100 pewności, że faktura mebli pozostanie w idealnym stanie.

Popularne wyszukania:
kanapa rogowa z funkcją spania | sofy rozkładane 2 osobowe | łóżka rozkładane | szafy z nadstawkami | szafki do garderoby | szafy przesuwne | fotel 1 osobowy rozkładany | łóżko podwójne wysuwane z pojemnikiem na pościel | stół konferencyjny rozkładany | meble lublin

Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji odnośnie plików cookies znajdziesz w Polityce Prywatności