SUPER RABATY! Więcej kupujesz, więcej zyskujesz. Rabat na wszystkie meble, akcesoria i AGD. Regulamin promocji.

jak-przechowywac-buty
14.04.2021

Jak przechowywać buty?

Nieodpowiednie przechowywanie butów wpływa niekorzystnie na ich wygląd, a także utrudnia utrzymanie porządku w mieszkaniu.

 W rezultacie przedpokój staje się zagracony, a na obuwiu pojawią się odkształcenia oraz kurz. Niezależnie od tego, jak dużą powierzchnią dysponujemy, trzeba wygospodarować specjalne miejsce. Sprawdźmy, jak przechować buty, by zapewnić im perfekcyjny look i zachować ład.

Często zdarza się, że stworzenie schowka na obuwie stwarza ogromne trudności. Sprawa komplikuje się w przypadku większej ilości mieszkańców. Każdy z nas ma przecież minimum kilka par butów. Niektóre z nich zakładamy okazjonalnie. Jak uporać się z tym problemem?

Jak przechowywać buty?

Na rynku możemy znaleźć wiele mebli oraz akcesoriów, które wprowadzą harmonię do naszego domu i ochronią obuwie przed zniszczeniem. Poniżej prezentujemy popularne rozwiązania, które doskonale się sprawdziły w wielu gospodarstwach domowych:

  • szafka na buty,
  • szafka na buty z siedziskiem,
  • komoda na buty,
  • stojak na buty,
  • organizer na buty.

Każdy z nich odgrywa nieco inną rolę. Wśród powyższych propozycji znajdują się propozycje skierowane do właścicieli małych i dużych mieszkań. Każdy może znaleźć tu inspirację i dokonać błyskawicznej metamorfozy w swoim wnętrzu.

Przechowywanie butów w przedpokoju

W niewielkim korytarzu często pojawia się stojak na buty, na którym domownicy i goście ustawiają buty wyjściowe. Dzięki niemu można zachować porządek, a także zrobić dobre wrażenie na osobach, które niespodziewanie zapukają do drzwi. Pamiętajmy, że wygląd holu stanowi naszą wizytówkę, dlatego warto o niego zadbać.

Pionowy organizer na buty można umiejscowić we wnęce za drzwiami. Zajmuje niewiele miejsca, łatwo można go wyczyścić, a na dodatek zmieści się w nim obuwie wykorzystywane na co dzień. Niektóre wzory umożliwiają nałożenie jednej pary na drugą.

Przy nieco większym metrażu, można sobie pozwolić na zakup szafki na buty. Tutaj zmieści się więcej par. Można do niej włożyć buty wyjściowe, a także sezonowe. Do wyboru są różne modele, m.in. komody z drzwiczkami czy szafki z półkami. Wielkość mebla należy dopasować do konkretnej przestrzeni. Ważne, by nie przytłoczyć aranżacji zbyt ciemną kolorystyką lub gabarytem.

Ciekawym rozwiązaniem są szafki na buty z siedziskiem. W tym miejscu buty będą uporządkowane i odpowiednio zabezpieczone. Na dodatek będzie można się wygodnie rozsiąść, by zmienić obuwie. To inwestycja, która niesie wiele korzyści. W ten sposób można zapobiec nieszczęśliwym wypadkom związanym z nagłą utratą równowagi. Pozycja siedząca gwarantuje bezpieczeństwo osobom starszym, cierpiącym na różne dolegliwości oraz maluchom.

Zapasowe pary kapci można przechować w otwieranej pufie. Jeśli w korytarzu brakuje mebla, na którym można przysiąść, warto zdecydować się na taką opcję. Dzięki temu korytarz stanie się bardziej funkcjonalny.

Oryginalnym pomysłem na przechowanie butów sezonowych i tych, zakładanych okazjonalnie, w małym przedpokoju może się okazać umieszczenie półek na ścianie na dużej wysokości. Najlepiej nad drzwiami. Można je włożyć do pudełek, by nie osadzał się na nich brud oraz kurz.

Garderoba na buty

Garderoba na obuwie to interesująca propozycja dla ludzi, którzy dysponują sporym metrażem do zagospodarowania. Można w niej przechować wiele par. Domownicy oraz wielbiciele butów będą zachwyceni. Dobrze, jeśli będzie to miejsce przeznaczone tylko dla butów.

Wnętrze można zaaranżować w dowolny sposób. Może to być np. zabudowa dużej wnęki. Warto umieścić zarówno półki, jak i drążki. Wieszaki zajmuję niewiele miejsca. Można na nich powiesić baleriny, szpilki, buty dziecięce... Na uwagę zasługują również półki, które można wysunąć.

Przechowywanie butów — o czym trzeba pamiętać?

Porozrzucane lub przygniecione obuwie traci fason. Łatwo można je zarysować, obdrapać bądź uszkodzić w jeszcze inny sposób. Warto zadbać zatem o jego ułożenie. Przed włożeniem do szafy, koniecznie trzeba je wyczyścić. Dobrze jest je również naprawić, jeśli wystąpi taka konieczność. Dzięki temu będziemy mogli ponownie z nich skorzystać, gdy nadejdzie taka potrzeba.

Kozaki oraz eleganckie buty wymagają większej troski. Świetnie sprawdzą się tu wysuwane prawidła i wypychacze. Z ich pomocą obuwie będzie prezentowało się okazale przez cały czas.

Jak przechowywać buty w luksusowym wnętrzu?

Amatorzy luksusowych aranżacji, mogą sobie pozwolić na bardziej wyrafinowane rozwiązanie, jakim jest gablota na buty. Przeszklona witryna wyposażona w oświetlenie wygląda zjawiskowo. Można ją umieścić w garderobie lub w przedpokoju. W ten sposób można wyeksponować piękno obuwia i podkreślić indywidualny styl. Takie wnętrze stanie się bardziej spersonalizowane.

Podsumowanie: Jak przechowywać buty?

Odpowiednio przechowywane i pielęgnowane obuwie służy właścicielom przez dłuższy czas. Właściwa organizacja wprowadza ład do pomieszczeń, a także chroni buty przed uszkodzeniem. Bałagan w przedpokoju obniża nastrój domowników oraz przyczynia się do wystawienia niepochlebnej opinii gospodarzom. Szafka lub stojak na buty to idealne rozwiązanie, by zadbać o swój wizerunek i stworzyć przyjazną atmosferę w domu.

Popularne wyszukania:
szafa z półkami | narożniki do salonu | pokoje młodzieżowe dla chłopców | stoły z krzesłami | materac lateksowy 160x200 | małe rogówki rozkładane | szafki wiszące | fotel do spania | sklep meblowy kraków | łóżko tapicerowane 200x220